Пропонуємо Вам цикл перекладів блогу Puyo.
Оригінал статті ви можете прочитати на сайті reachmahjong.com
Вступ
Це перша стаття щодо ефективності тайлів для новачків. Якщо ви трохи розумієтесь в ріічи-маджонгу, то можете сміливо пропускати частину тексту, аж до теорії.
Можливо, ви грали в інші різновиди маджонгу (у Гонконгський або Тайванський), саме в ріічі-маджонгу ефективність займає провідну роль. Тому після вивчення правил необхідно якнайбільше працювати над ефективністю. Трохи нижче ми розповімо, чому це так важливо.
У ріічі-маджонгу важливе місце, а не кількість очок
Новачки повинні зрозуміти, щастя не в кількості очок, а в місці, яке займаєш. У ріічі-маджонгу місце підраховується наприкінці ханчана (або тонпусена). Загальний рівень гри можна підрахувати середнім місцем за усі зіграні вами ігри. У тонпусену всього 4 роздачі, і будьте впевнені, якщо ви не зможете жодного разу виграти, то першого місця вам не бачити. Наприклад у Гонконзькому маджонгу, можна всю гру чекати на одну дорогу руку, яка і зробить вас переможцем. В Україні ця тактика не працює. Якщо ви не зможете зібрати жодної руки, виграти не вийде.
Важливість закритих рук
Одного погляду на список комбінацій достатньо, щоб зрозуміти важливість гри у закриту. Адже якщо ви вийшли в темпай із повністю закритою рукою, у вас з’являється шанс оголосити ріічі (а це ще один хан), а при виграші вам відкриється додаткова дора. А ще, у ріічі-маджонгу є кілька комбінацій, які збираються лише у закриту, а деякі стають дорожчими, якщо їх зібрати у закриту.
Система підрахунку очок
У ріічі-маджонгу досить самобутня система підрахунку очок: Між 1-4 хан, окуляри фактично подвоюються, але коли вартість руки 5 хан і більше картина дуже змінюється. Для прикладу візьмемо 5 хан, це манган (8000 очок для не дилера і 12000 для дилера), на 1 хан більше ханеман (12000 для не дилера, 18000 для дилера) і рука дорожчає лише на 50%. А якщо ми додамо ще один хан, то взагалі нічого не зміниться.
У Гонконзькому маджонгу різниця між 5 і 8 “ханами” приблизно у вісім разів. А в річічі-маджонзі всього лише в два рази. Тому в річічі-маджонзі можливість зібрати дуже дорогу руку мала, до того ж ефективність збору подібних рук низька. Граючи із червоними п’ятірками, у кожного гравця в середньому буде по дві дори. І навіть виграючи руку вартістю 3-4 хан, це явище стане для вас очевидним.
Тому що в грі ставати багато дор, реалізувати руку вартістю в 3-4 хан не важко. А що справді треба робити, то це збільшувати відсоток перемог. І тут допоможе нам приходить поняття ефективність тайлов.
Гаразд, достатньо на сьогодні балачки, переходимо до основної теоретичної частини.
Ефективність тайлів для новачків
(Взято з: http://blog.jpmahjong.net/read.php/504.htm)
Ефективність дозволяє реалізувати переможну руку з найкоротшим проміжком часу. У ріічі-маджонгу це означає першим зібрати чотири сети та пару. Тому, під ефективністю мається на увазі скидання в першу чергу найбільш марних тайлів в поточній руці (тобто тайлів, які з меншим шансом зберуться в сеті).
Корисність цієї техніки починається з моменту роздачі тайлів.
І що ви робитимете з такою стартовою рукою?
Порядок скидання тайлів
Тут все досить просто, потрібно скидати найнепотрібніші тайли. І які тайли тут не потрібні? Звичайно ж слід насамперед скинути самотній , тому що все що з ним можна зробити, це отримати до нього пару (або пізніше пон). А оскільки він не додасть нам яку, то і корисність його низька. Варто звернути увагу на так звані “яку-тайли” (це дракони, вітер місця або раунду), вони мають трохи іншу цінність для руки. Адже можна зібрати якусь умову і безперешкодно оголошувати сети з інших гравців. Тому їхня цінність набагато більша, ніж у інших вітрів, що не є вітром раунду або місця.
Після непотрібних вітрів слід скидати одинокі термінали, у разі це , та . Тому що вони неминуче стануть частиною канчанів та пінчанів. Однак, у нашому прикладі, краще першою скинути , а не . Все тому, що у нас в руці вже є , і навіть якщо після скидання ми візьмемо або ми їх легко зможемо використовувати разом з четвірками. З іншого боку, якщо ми першим скинемо , а потім до нас прийде или , це буде погано, адже ми не зможемо їх ніяк пов’язати з існуючими у нас в руці . Тоді виходить, що скидання буде рівнозначним скиданню благородного тайла.
Щоб трохи спростити нам життя складемо список скидання непотрібних тайлів на початку гри:
- Самотні благородні (не яку-тайли) та 1 або 9, якщо в руці є 4 або 6.
- Самотні 1 та 9.
- Самотні яку-тайли.
- Самотні 2 та 8.
- Самотні 3 та 7 з пінчанів.
(Ситуація зі скиданням 3 і 7 може змінюватися, залежно від складу руки)
У цьому випадку марна, її можна скидати насамперед. Але у цієї руки мало шансів стати чимось дорогим, тому одразу скидати буде дуже поганою ідеєю, хоч він і є самотнім благородним тайлом.
Або ще один приклад:
Скидання буде правильним. Хоч ми й маємо і в нас у руці є , але вона у складі , тому наша буде розцінюватися як описано у другому пункті, а не як у першому.